Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Destekleri

Uluslararası sağlık turizmi teşviklerinin en önemli ayağını “Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği” oluşturuyor. Uluslararası Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği alan sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşlar büyük bir maliyet avantajı sağlayarak büyüme fırsatı yakalıyor!

Dijitalleşen dünyada yaptığınız işte sadece başarılı ya da yeterli olmanız işinize yeni bir girdi sağlamaz. Başardığınız her neyse onu geniş kitlelere duyurmak ve parlatmak günümüz rekabet ortamında neredeyse bir zorunluluktur.

Özellikle dünyada yıldızı giderek parlayan sağlık turizmi sektöründe dijitalleşmenin de etkisiyle devletler nezdinde büyük bir pazar mücadelesi var. Herkes kazanmak ve bu büyük pazarda tercih edilen bir dünya markası olmak istiyor. Bu da elbette ciddi bir stratejik planlamadan ve yatırımdan geçiyor. Bu noktada milyonlarca “Sağlık Turistini” kendi ülkelerine çekmek isteyen devletler sağlık kuruluşlarına farklı teşvik ve destekler sağlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Uluslararası sağlık turizmine sağladığı teşviklerle destekliyor. Ülkemizde sağlık ve turizmle ilgili var olan tüm dinamiklere ivme kazandırmak ve dünyada bir numaralı sağlık turizmi markası olmak amacıyla sağlık kuruluşlarına çeşitli başlıklarda teşvikler sunuyor. Bu teşviklerden biri olan “Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği” bizim gibi sağlık sektörüne hizmet veren ajanslar için çok daha önemli.

Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği Nedir?

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesine sahip olan sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi aracı kuruluşları yurt dışından “Sağlık Turisti – Hasta” getirmek için yapacakları; Reklam, Tanıtım ve Pazarlama harcamalarının %60-70 kadarını nakdi olarak geri alabilme imkânına sahip. Peki, “Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Teşvikleri’nden” Kimler, Nasıl Faydalanabilir?  

saglik-turizmi-1

Sağlık Turizmi Reklam Tanıtım ve Pazarlama Teşviki Nasıl Alınır?

Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Teşvikleri kapsamında; sağlık turizmi yapan sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşların 5 yıl boyunca  yurt dışını hedefleyerek  yapacakları reklam, tanıtım ve pazarlama harcamalarının %60’ı yıllık 12.023.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet tarafından nakit olarak geri ödeniyor.
Muayenehane ve polikliniklerde ise teşvik üst sınırı 2.404.000 TL olarak belirtiliyor. Öte yandan yapılan reklam faaliyeti harcamaları eğer devlet tarafından öncelik verilen ülkelere yapılıyorsa teşvikin değeri 10 baz artarak %70’ e kadar çıkabiliyor.

Sağlık turizmi yapmak ve sağlık turizmi teşviklerinden yararlanmak için öncelikle Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almak gerekiyor.
Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve belge almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hangi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Faaliyetleri Teşvik Kapsamında Destekleniyor?

Yurt dışına yönelik olarak yapılan aşağıdaki reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin harcamalar geri ödemesiz olarak destekleniyor.

  • Tanıtım filmi/demo yapımları
  • Basılı tanıtım araçları giderleri
  • E-ticaret sitelerine üyelik harcamaları
  • Toplu e-posta, SMS ve MMS gönderimi
  • İç ve dış mekânlarda gerçekleştirilen tanıtımlar
  • Marka tanıtımına yönelik halkla ilişkiler çalışmaları
  • Web sitesi tasarımı, bakımı ve içerik yönetim harcamaları
  • Arama motoru, dijital medya ve sosyal medya reklamları
  • Televizyon, radyo, sinema reklamları ve sponsorluk giderleri

Arama motoru ve sosyal medya reklamlarına yönelik giderlerin desteklenmesi için sosyal medya sayfasına yönelik düzenli olarak sponsorlu reklam çalışması yapılması gerekir. Bu giderler aylık en fazla 5 bin TL’ye kadar desteklenir.

Sağlık turizmi reklam, tanıtım ve pazarlama teşvikinden yararlanabilmek için ödeme tarihinden itibaren 6 ay içinde teşvik başvurusu yapmak gerekiyor.

Sağlık Turizmi Teşvik Danışmanlığı almak için www.premiumdanismanlik.com web sitesini ziyaret edebilir, teşvik uzmanlarında bilgi alabilirsiniz.

 

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı

İyi bir marka olarak başarıyı yakalamak ve sürdürebilmek doğru planlamadan, yatırımdan ve profesyonel destek almaktan geçer.  Bizler “Sağlık Turizmi Reklam Ajansı” olarak işinin uzmanı kreatif ekibimizle sağlık turizmi reklam, tanıtım ve pazarlama stratejilerinizin belirlenmesinden uygulanmasına kadar tüm süreçte yanınızda olmaktan heyecan duyacağız.

Gelin, dünyanın parlayan yıldızı sağlık turizmi sektörüne markanızı başarıyla taşıyalım. 2023 Türkiye Sağlık Turizmi Hedeflerine hep birlikte emin adımlarla yürüyelim. Sağlık Turizmi Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Teşviklerinden maksimum fayda sağlamak için bize ulaşın!